Dzīves tempam pieaugot, mūs ātri pārņem stress un nogurums, tāpēc ir svarīgi atrast veidu, kā nomierināt prātu un atjaunot iekšējos resursus. Neskatoties uz to, ka prāts ir pats svarīgākais ”instruments”, mums trūkst izpratne par to, kā tas darbojas un kā to izmantot mūsu labā.

Šim nolūkam milijoniem cilvēku visā pasaulē (to skaitā vadītāji un darbinieki Google, Apple un Ford) izmanto apzinātības praksi. Apzinātība ir prasme būt šeit un tagad un vadīt, apkārt klīstošo, uzmanību mums vēlamā virzienā. Tā ir ļoti svarīga prasme (ja ne pati svarīgākā), jo tā dod tiešu pieeju domu un emociju vadības pultij, ko sauc par prātu.

Dažu nedēļu (reizēm pat dienu) laikā apzinātības prakse:
• samazina stresu un derpresiju,
• uzlabo darba un koncentrēšanās spējas,
• stiprina imunitāti,
• uzlabo savstarpējās attiecības,
• vairo dzīvesprieku un radošumu.
• utt.

Apzinātība ir dabiska prasme, kas piemīt ikvienam un to var attīstīt ar meditācijas palīdzību. Tā nav reliģiska prakse, prāta iztukšošana vai pašhipnoze, bet gan pētījumos balstīta metode uzmanības trenēšanai.

Kā jebkuras prasmes apguvei, apzinātībai ir nepieciešama gan teorija, gan prakse. Kā piemēru izmantosim auto vadīšanu. Lai sāktu braukt patstāvīgi pa pilsētas ielām ir nepieciešams sekojošais:

1. Primkārt, automobīlis jeb prāts, kas visiem ir dots (un tālu mēs no tā neaizbēgsim).
2. Vēlme iemācīties vadīt šo ”ierīci”.
3. Teorētiskas zināšanas par automašīnas jeb prāta mehānismu.
4. Zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem jeb izpratne par to, kā prātu ietekmē vide un cilvēki ap mums, kuri pārsvarā “brauc” bez tiesībām.
5. Prakse mācību laukumā jeb meditācijas vingrinājumi drošā vidē, instruktora klātbūtnē.
6. Prakse pilsētas ielās jeb apzinātības ieviešana ikdienā.
7. Un visbeidzot: APSVEICAM ar tiesību iegūšanu un dzīves “grožu” pārņemšanu savās rokās!

Aptuveni šādi izskatās apzinātības kursi, ko plaši izmanto visā pasaulē un Tev ir iespēja, tepat Rīgā, apgūt šo prasmi septiņu nedēļu kursā “Tavs prāta miers”.

KURSA SATURS:
Tas ir balstīts apzinātības programmās, ko plaši izmanto visā pasaulē. Tevi gaida interesantas prezentācijas un diskusijas, darbs grupās un radoši mājas darbi. Un pats svarīgākais – grupas un vadītāja atbalsts, bez kā neiztikt apzinātības apgūšanā.

PASĀKUMU VADĪS:
Toms Krese, kurš apzinātību praktizē jau piecus gadus un pats dzīvo to, par ko runā. Toms ir studējis dažādas prakses Indijā un Lielbritānijā, veltot īpašu uzmanību apzinātības integrēšanai ikdienā un informāciju pasniedz vienkāršā valodā, iesaistot dalībniekus, ar nolūku atmodināt katrā apslēpto potenciālu.

PLĀNS IR SEKOJOŠS:
1. Tiekamies ievadlekcijā 5. septembrī no 18.45 līdz 21.15. Aicināti tie, kas apmeklēs visu kursu un tie, kas vēlas uzzināt vairāk un izmēģināt apzinātību praksē.
2. Sākot ar 15. septembri, tiekamies septiņus ceturtdienu vakarus no 18.45 līdz 21.15 ar vienas nedēļas pauzi starp sesto un septīto nodarbību, lai nostiprinātu zināšanas praksē.

DALĪBAS MAKSA:
• Ievadseminārs – 10 eiro, nākot ar draugu, katram 7 eiro.
• Septiņu nedēļu kurss – piesakoties līdz 5. septembrim (ieskaitot) – 75 eiro vai 2 x 40, maksājot divās daļās.
• Piesakoties līdz 12. septembrim – 85 eiro vai 2 x 45 eiro, maksājot divas daļās.

GARANTIJA:
• Uzsākot septiņu nedēļu kursu, ja saproti, ka tas nav domāts Tev, pirmās nedēļas laikā varēsi pārtraukt dalību un saņemt naudu par atlikušajām nodarbībām.

PIETEIKŠANĀS
• Ievadsemināram ir obligāta līdz 5. septembrim plkst 16.00. Sūtot sms vai rakstot epastu ar vārdu, uzvārdu un tālruņa nr.*
• Lai rezervētu vietu 7 nedēļu kursā, sūti vārdu, uzvārdu un tālruņa nr. uz tomskrese@gmail.com.

KUR NOTIKS?
• Studijā “Mukunda”, Eksporta ielā 10-70, ārdurvju kods – 38.

KĀ NOKĻŪT?
• Ar sabiedrisko transportu no centra ar 5. vai 9. tramvaju, braucot līdz pierurai – Pētersalas iela. (Izkāpjot, apiet ap mājas stūri un nogriežoties pa labi, pirmās durvis)
• Braucot ar auto, ir pieejama bezmaksas stāvvieta uz Pētersalas un Eksporta ielas.
• Te var apskatīt karti – http://mukunda.lv/contacts/

*Kontakti pieteikumiem un jautājumiem – 25531363, tomskrese@gmail.com

Lai gaisš un mierīgs prāts!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *